02 травня 2025, 11:52
Створення центру стало логічним кроком і яскравим результатом активної міжнародної співпраці між університетом і провідними освітніми закладами Великої Британії. Прагнення до глибшої інтеграції у європейський і світовий освітній простір завжди було одним із пріоритетів ПДАУ.
Реалізація цієї важливої ініціативи стала можливою завдяки тісній взаємодії відділу міжнародних зв’язків Полтавського державного аграрного університету з Громадською організацією «Офіційна обласна сільськогосподарська дорадча служба» та нашими шановними партнерами з Великої Британії – Українською спілкою університету Королеви Марії. Саме їхня готовність долучитися до проєкту та підтримка дали змогу створити цей унікальний центр на базі університету.
Першим і визначальним етапом на шляху до створення центру стало підписання установчої угоди між усіма сторонами-учасниками. Цей документ закріпив спільне бачення та прагнення до розвитку освітніх, наукових і культурних зв’язків між Україною та Великою Британією.
Відкриття Українсько-британського центру є переконливим доказом незмінного прагнення до розвитку, впровадження інновацій і розширення міжнародного партнерства. Полтавський державний аграрний університет вдячний британським партнерам за виявлену довіру, підтримку та віру в успіх спільної ініціативи!
Урочиста церемонія відкриття відбулася за участю ректора Полтавського державного аграрного університету Олександра Галича та керівника Українсько-британського центру Едуарда Коцаги. Саме вони разом перерізали символічну стрічку, офіційно започаткувавши роботу центру.
З вітальними словами до присутніх звернувся Олександр Галич, який висловив задоволення з приводу появи в Полтавському державному аграрному університеті осередку такої вагомої міжнародної співпраці. Він зазначив, що керівництво університету покладає великі надії на спільний розвиток української та британської співпраці на базі центру, підкреслив, що в України багата історія та унікальні культурні надбання, висловив сподівання, що британські партнери також матимуть можливість поділитися своїми культурними традиціями. Олександр Галич також наголосив на значному потенціалі спільної діяльності, підкреслив, що разом сторони здатні досягти визначних результатів. Він відзначив ключову роль молоді як рушійної сили прогресу, яка активно розбудовує комунікації з іншими країнами, та висловив упевненість у безумовній корисності цієї співпраці для обох сторін.
Уповноважений з благодійних питань Української спілки Лондонського Університету Королеви Марії Володимир Бідний висловив вдячність ПДАУ за плідну співпрацю. Він наголосив на важливості інвестицій у майбутнє молоді та створенні для студентів можливостей спілкуватися, обмінюватися ідеями та налагоджувати нові корисні зв’язки, та висловив переконання, що центр стане місцем, де народжуватиметься інтелектуальне майбутнє, і сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Уповноважений з академічних питань Олександр Качмар поділився своїм досвідом навчання в різних європейських країнах і наголосив на цінності спілкування з різними людьми, пізнання нових культур і налагодження міжнародних контактів.
Президентка спілки Софія Станько висловила радість бути учасницею цього проєкту та побажала центру успіхів у майбутній діяльності.
Керівник Українсько-британського центру Едуард Коцага зазначив, що цей простір відкриває двері для широкої співпраці між студентами та викладачами, сприяючи обміну досвідом і реалізації спільних проєктів. Він також подякував Володимиру Бідному за спільну роботу над розробленням і реалізацією цього проєкту.
Начальниця відділу міжнародних зв’язків ПДАУ Яна Радіонова зазначила, що відкриття в ньому ще одного міжнародного центру є свідченням того, що для ПДАУ не існує кордонів у прагненні до розвитку та міжнародної інтеграції. Вона висловила сподівання, що цей центр стане справжнім хабом для реалізації міжнародних проєктів та ініціатив, і подякувала адміністрації університету за підтримку.
Захід модерував проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ПДАУ Олег Горб. Під час відкриття він приділив увагу значенню веганства для університету та тому, як відбувалося створення навчально-виробничої лабораторії веганських ресторанних технологій LOVING HUT. Пані Вільямс з LOVING HUT поділилася своїм досвідом перебування в Україні та волонтерства, розповіла про діяльність кафе, яке пропагує «лавін стиль життя», та наголосила на користі веганства для здоров'я та морального стану людини.
Відкриття Українсько-британського центру в ПДАУ – це не просто символічна подія, а реальний крок до поглиблення інтеграції української освіти у європейський простір, обміну передовим досвідом і реалізації спільних проєктів, що сприятимуть розвитку аграрної галузі та науки загалом.
Відкриття Центру
Відкриття Центру (2)
Відкриття Центру (1)
Відкриття Центру (4)
Відкриття Центру (6)
Відкриття Центру (3)
Підпишіться, щоб отримувати листи.